środa, 16 listopada 2016

Wydawnictwo [ze słownikiem] i sposób na łatwe i przyjemne czytanie po angielsku!


Czytanie w każdym obcym języku bywa trudne, szczególnie na początku. Choć dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że czytanie/słuchanie książek po angielsku nie sprawia mi większych problemów i nie trwa, jak bywało na początku, dwa razy dłużej, to wciąż pamiętam jak ciężko było zacząć. 

Niezależnie od poziomu trudności, takie czytanie to jednak doskonała nauka. Mój angielski wszedł na wyższy poziom odkąd zaczęłam regularnie czytać w tym języku. Poprawiłam nie tylko gramatykę, ale i znajomość pisowni słów. Nie wspominając już nawet o tym, że niektóre książki zwyczajnie lepiej brzmią w oryginale... Przynajmniej dla mnie. 

Wiem, że wielu z Was chętnie spróbowałoby swoich sił z czytaniem w oryginale, ale macie swoje obawy. A to nie zrozumiecie wszystkiego, a to zaglądanie do słownika będzie Was rozpraszać... I akurat na te dwie sprawy wydawnictwo [ze słownikiem] znalazło radę. I to jaką! Wydawane przez nich książki to kombinacja oryginalnego tekstu i najlepszego słownika z możliwych. Wszystko zamknięte w jednej, zgrabnej książce. Strony posiadają marginesy z pomocnymi słówkami. Dodatkowo mamy tu również dwa słowniki. W pierwszym, na początku książki, są słówka potrzebne do zrozumienia 80% tekstu, natomiast na końcu już wszystkie użyte w książce. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z łatwością czytać nie rozpraszając się wertowaniem słownika, poznajemy ciekawą historię, a także możemy z łatwością uczyć się nowych słówek. 

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zachwycona tym połączeniem! Napiszcie mi koniecznie, co o tym sądzicie.


Na stronie wydawnictwa możecie przejrzeć dostępne książki. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza