niedziela, 10 czerwca 2018

Kontakt/Współpraca


Drogi Czytelniku!

Ogromnie się cieszę, że zawitałeś na moją stronę i jednocześnie mam nadzieję, iż zostaniesz tu na dłużej. Jeśli tak jak ja uwielbiasz książki, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Nie jestem krytykiem literackim, moje recenzje są całkowicie subiektywne, więc traktuj je, proszę, z przymrużeniem oka.

Jakich recenzji możesz oczekiwać?

Czytam odkąd pamiętam, a moje gusta literackie wciąż ulegają zmianom. Gdybym jednak miała wskazać ulubiony gatunek, postawiłabym na fantastykę we wszystkich jej odsłonach. Uwielbiam poznawać alternatywne światy! O tak. Przy fantastyce najlepiej wypoczywam.

Nie stronie od sensacji i thrillerów, szczególnie tych psychologicznych, czy też kryminałów, których walory coraz śmielej odkrywam. Nie pogardzę również dobrym romansem czy erotykiem.

Trochę na przekór kobiecej naturze, uwielbiam tematy wojenne, czy to fikcyjne, czy w postaci reportaży lub książek pisanych przez samych żołnierzy - mam do nich wielką słabość.

To, na co możesz liczyć, to również recenzje książek anglojęzycznych, których w naszym kraju nie wydano.

Jestem otwarta na próbowanie nowych gatunków, więc całkiem możliwe, że kiedyś cie zaskoczę recenzją horroru czy książki podróżniczej. Może nawet serialu? Wszystko jest możliwe!


Rozgość się, poczuj jak u siebie. Będzie mi ogromnie miło, jeśli pozostawisz po sobie jakiś znak w postaci komentarza. Jeśli coś cię ciekawi, masz jakieś pytanie bądź chciałbyś o czymś konkretnym poczytać - napisz do mnie (adres poniżej).

Jeśli zastanawialiście się dlaczego w logu bloga jest kocia
łapa... To już wiecie. Sheridan, mój cudowny kocur, jest już
niemal współautorem tego bloga ;) 


WSPÓŁPRACA RECENZENCKA

Myślę, że nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że zrecenzowanie książki to zajęcie czasochłonne, wymagające spokoju i skupienia. Książka czytana w pośpiechu, na szybko czy po łepkach, nigdy nie będzie miała prawdzie pozytywnej recenzji. Nawet jeśli tak się stanie, to ta recenzja z pewnością nie będzie miała tego "czegoś" co sprawia, że jej czytelnicy będą chcieli sami przeczytać recenzowaną książkę.

Rozumiem jednak, że terminy są ważne i to z wielu względów. Proszę tylko, byście wy: Wydawnictwa, Autorzy, Portale Literackie - wzięli pod uwagę choćby to, że oprócz bloga, codziennie rano wychodzę do pracy i tak naprawdę posiedzieć z książką mogę tylko wieczorami i w weekend, a moje życie nie kręci się tylko wokół nich. Nie oczekujcie więc, że zrecenzuję dany tytuł w kilka dni po jego otrzymaniu.

Ze swojej strony mogę obiecać, że recenzja egzemplarza recenzenckiego ukaże się najpóźniej miesiąc po jej otrzymaniu. Uważam, że te cztery tygodnie to optymalny czas zarówno dla mnie, jak i dla Was.

Zastrzegam sobie również prawo do negatywnych opinii. Jeśli dana książka nie przypadnie mi do gustu, szczerze, ale i kulturalnie o tym napisze.

Swoje recenzje publikuję na portalu Lubimy czytać oraz księgarniach internetowych Matras, Tania książka i Gandalf.

Czytam również w języku angielskim. 

Zapraszam do kontaktu :)


KONTAKT:
Gabriela Pawlina
g.p.vega@interia.pl

Lubimy czytać | Facebook | Instagram

LOGO BLOGA:WSPÓŁPRACUJĘ Z WYDAWNICTWAMI:

Otwarte
W zakresie recenzji wewnętrznych książek anglojęzycznych
Psychoskok
Drageus
Feeria


Dziękuję za zaufanie!

3 komentarze:

  1. Zapraszam, jutro rozpoczynam wyzwanie książkowe: stella191.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny blog ;) Zapraszam do mnie: http://jaksiazkoholiczka.blogspot.com/ Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie jakiś znak :)

    OdpowiedzUsuń
  3. dlaczego nie ma Cię jeszcze na YT? Jesteś świetna(!)

    OdpowiedzUsuń